Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów” w Krakowie jest laureatem I, II, III, IV, V edycji „Miejsce przyjazne seniorom”. 

Dom Kultury mieści się na piętrze pawilonu handlowo-usługowego w centrum osiedla Nowy Bieżanów w Krakowie. Realizuje bogatą ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Najlepszy dojazd autem od węzła drogowego WIELICKA (przy wyjeździe z Krakowa w stronę Wieliczki) ulicą Aleksandry obok pętli autobusowej (163, 173, 502) i szkoły lub ulicą Mała Góra do ulicy Heleny, ewentualnie pieszo deptakiem od przystanku tramwajowego przy ulicy Ćwiklińskiej (przy kościele).

Jedną z form działalności Domu Kultury jest Klub Aktywnego Seniora. W ramach Klubu regularnie odbywają się wtorkowe spotkania przy herbatce połączone z bieżącymi informacjami nt. pomocy socjalnej ze strony  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Ponadto seniorzy mogą uczestniczyć w gimnastyce rehabilitacyjnej, tenisie stołowym, warsztatach rękodzieła artystycznego, kursach posługiwania się komputerem i tańca flamenco, imprezach okolicznościowych, wycieczkach rekreacyjno- krajoznawczych i Kabarecie Nie Bardzo Starszych Pań i Panów. Seniorzy mają też ulgi w innych płatnych zajęciach Domu Kultury.

Biuro Domu Kultury jest czynne:
poniedziałek - piątek 11.00 – 20.00, poza przerwą wakacyjną i feriami zimowymi.
ul. Aleksandry 11, 30-837 Kraków
tel. 12 658 56 47
www.domkultury.net
biuro@domkultury.net

źródło: dlaseniora.krakow.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ