W 2015 r. Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 483 mln zł. To o 21 proc. więcej niż rok wcześniej. Liczba ubezpieczonych osób wzrosła w ub.r. o 19 proc., do 1,43 mln – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Największy jest przyrost liczby ubezpieczonych w segmencie polis indywidualnych, choć na koniec 2015 r. nie był on już tak dynamiczny, jak w poprzednich kwartałach. Na koniec 2015 r. 272 tys. osób posiadało ubezpieczenie indywidualne, a 1,16 mln osób polisę grupową.

– Składka z polis zdrowotnych rośnie bardzo stabilnie, co pozwala stwierdzić, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na tego typu ochronę. Nadal jednak jest ona niszą na polskim rynku ubezpieczeń i bez podjęcia odpowiednich działań ustawodawczych, niszą pozostanie – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

W 2014 r. polisę zdrowotną posiadało 1,2 mln osób, wobec 850 tys. rok wcześniej. Klienci zapłacili za ubezpieczenia zdrowotne 400,9 mln zł – o 19 proc. więcej niż w 2013 r. Z danych PIU z początku ubiegłego roku wynikało, że na polskim rynku sprzedaż polis zdrowotnych prowadziło 18 zakładów ubezpieczeń, z czego 12 firm majątkowych, a 6 wchodziło do grupy ubezpieczycieli życiowych.

Red. (źródło: forsal.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ