Humaniści, do niedawna niedoceniani przez rynek, pracy stają się grupą coraz bardziej pożądaną przez pracodawców. Wszystko dzięki bardzo dobrej znajomości języków obcych. Z danych EF EPI English Proficiency Index wynika, że Polska jest w TOP10 krajów, w których najlepiej mówi się w języku angielskim. To właśnie te umiejętności stają się przepustką do kariery głównie w centrach BPO/SSC. Work Service rozpoczął rekrutację 1500 lektorów języka angielskiego, którzy dzięki narzędziom on-line będą uczyć na całym świecie.

Polska znajduje się na 9 miejscu, wśród krajów, w których jest najwięcej osób bardzo dobrze włada językiem angielskim. Na czele zestawienia EF EPI English Proficiency Index znajdują się takiej kraje jak Szwecja, Holandia, Dania, Norwegia i Finlandia. Za naszym krajem ulokowały się m.in. Niemcy, Austria czy Portugalia. 

Wielu inwestorów zagranicznych chcąc nawiązać relacje biznesowe z Polską, patrzy dziś w pierwszej kolejności na kapitał ludzki i dostępność wykwalifikowanych kadr. To jeden z głównych czynników, który przyciąga obecnie do naszego kraju globalne koncerny – mówi Krzysztof Inglot, Pełnomocnik Zarządu Work Service S.A. Coraz częściej rekrutacje do centrów BPO/SSC realizowane są wśród absolwentów studiów lingwistycznych, którzy bardzo dobrze znają języki obce. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzane są predyspozycje oraz znajomość języków obcych i te kryteria decydują o zatrudnieniu. Bardzo dobra znajomość angielskiego to olbrzymi potencjał, który jest czasem niedoceniany, a może być kluczowy przy uzyskaniu pracy. W wielu przypadkach merytoryczne wdrożenie w szczegóły działań zawodowych następuje już po przyjęciu do pracy – dodaje Inglot.

Język angielski przepustką do pracy

Work Service prowadzi dla iTutorGroup kampanię rekrutacyjną, wśród osób zainteresowanych pracą w charakterze lektora on-line. Poszukiwane są osoby ze znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, bez konieczności posiadania certyfikatów i kierunkowego wykształcenia. Doświadczenie zawodowe nie jest wymagane, ale niezbędne będą predyspozycje do prowadzenia zajęć z języka angielskiego, które zostaną sprawdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej on-line. Zatrudnione osoby będą pracować zdalnie, a ich zadaniem będzie prowadzenie zajęć dla uczniów z całego świata, dlatego niezbędne będzie także posiadanie dostępu do internetu umożliwiającego połączenie z platformą iTutor. Konieczne będzie także posiadanie oraz umiejętność obsługi sprzętu do poprowadzenia lekcji tj.: komputera, kamery, mikrofonu oraz słuchawek.

Rekrutacja, którą uruchomiliśmy odbywa się za pomocą interaktywnej platformy IT umożliwiającej wstępną selekcję kandydatów na podstawie nagrań video. To pierwsza tego rodzaju innowacyjna forma rekrutacji, która skraca proces selekcji kandydatów, a także umożliwia sprawdzenie umiejętności posługiwania się narzędziami, które później będą niezbędne do wykonywania pracy lektora języka angielskiego on-line – mówi Agnieszka Dejneka, Menadżer ds. Projektów HR w Work Service. 

iTutorGroup to profesjonalna internetowa platforma nauki języków i zarazem największa szkoła języka angielskiego na świecie. Została założona w 2004 r. i przy jej pomocy przeprowadzono już ponad 5 milionów zajęć przez internet w 40 krajach. Jej misją jest zapewnienie równego dostępu do nauki języków wszystkim uczniom, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. iTutorGroup zapewnia atrakcyjne warunki finansowe, możliwość rozwoju zawodowego oraz elastyczne godziny pracy, co pozwoli znaleźć zatrudnienie osobom wychowującym dzieci, a pracującym zawodowo wziąć dodatkowe zlecenie.

Lektor angielskiego on-line

Praca polega na prowadzaniu zdalnie zajęć z języka angielskiego dla uczniów z całego świata, przede wszystkim z Chin. Do zadań zatrudnionej osoby będzie należała dbałość o jakość prowadzonych zajęć, zlecenie prac domowych oraz budowanie dobrych relacji z uczniami. Nauczyciel nie jest angażowany w sprawdzanie ćwiczeń i prac domowych oraz nie musi przygotowywać materiałów do lekcji. Jego praca to wyłącznie 45 minut, które spędza z uczniem i za ten czas otrzymuje wynagrodzenie. Lektorzy podpisują umowę o współpracy z iTutor, która zakłada dużą elastyczność w podejściu do czasu pracy.

Praca lektora angielskiego on-line to świetne rozwiązanie dla osób o wysokich kompetencjach językowych, które szukają dodatkowego zajęcia i dochodów. Pracownik sam wybiera godziny, w których może pracować, dzięki czemu może łączyć tę aktywność z innymi działaniami zawodowymi. Współpraca z i Tutor rozliczana jest na podstawie umowy o dzieło.  Zarobki dla nauczycieli są na atrakcyjnym poziomie, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak kosztów związanych z dojazdem do pracy – podsumowuje Agnieszka Dejneka, Menadżer ds. Projektów HR w Work Service.

Żródło: Work Service

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ