Od 1 października br. lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomi pilotażową usługę polegającą na wysyłaniu do pacjentów wiadomości o terminie wizyty w poradni. W ramach pilotażu smsy będą wysyłane do pacjentów oczekujących na wizytę w 92 poradniach.

W programie znalazły się specjalistyczne poradnie wykonujące świadczenia w ramach umowy z lubuskim oddziałem NFZ, w tym 14 poradni onkologicznych, 30 ortopedycznych, 18 endokrynologicznych i 30 kardiologicznych w całym regionie.

– Wiadomość tekstowa z przypomnieniem o zaplanowanej wizycie trafi do pacjenta cztery dni przed jej terminem. W treści wiadomości znajdzie się także numer, pod który należy telefonować, jeśli będziemy chcieli wizytę odwołać lub przełożyć. Dzięki temu dodatkowe wolne terminy zostaną zaproponowane kolejnym pacjentom – informuje rzeczniczka Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Agnieszka Hałas.

Według analizy lubuskiego NFZ w ciągu ostatnich trzech miesięcy do poradni objętych pilotażowym projektem zapisanych było 13.898 pacjentów, z których na wizytę nie przyszło 1890. Wynika z tego, że wizyt nie odwołuje około 14 proc. pacjentów. Jeżeli ten trend się utrzyma, w skali roku może to dotyczyć ponad 7,5 tys. wizyt.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ