W Dąbrowie Tarnowskiej powstanie dzienny dom Senior-WIGOR, zlokalizowany w wyremontowanych i zaadaptowanych pomieszczeniach budynku firmy budowlanej Budomex, położonego w centralnej części miasta.

Wsparcie finansowe na adaptację obiektu (w wysokości 180 tys. zł) oraz dotację na wyposażenie domu (w kwocie 70 tys. zł) uzyskała gmina Dąbrowa Tarnowska. W tegorocznej edycji konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na dofinansowanie dziennych domów Senior-WIGOR wsparcie otrzyma 146 jednostek samorządu z całego kraju.

Z budżetu państwa zostanie ponadto sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniorów. Przewiduje się, że w placówce przebywać będzie 20 osób, które przez 5 dni w tygodniu uczestniczyć będą w ośmiogodzinnych zajęciach.

Uruchomienie dziennego domu Senior-WIGOR planowane jest na przełomie 2016 i 2017 r. Podopieczni mają uczestniczyć w warsztatach obsługi komputera, zajęciach kulinarnych, muzycznych, plastycznych oraz w imprezach integracyjno-kulturalnych. Obejmie ich też opieka lekarska, pielęgniarska oraz psychologa, pedagoga i rehabilitanta osób starszych.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ