Kina, teatry, muzea oraz obiekty sportowe coraz częściej oferują dla seniorów atrakcyjne ulgi i zniżki. Redakcja info50plus.pl sukcesywnie zamieszcza informacje o takich działaniach. Obecnie Kino Luna zaprasza seniorów i oferuje tańsze bilety.

Kino Luna w Warszawie zaprasza seniorów na „Seanse dla Seniorów”

Jak czytamy na stronie kinoluna.pl: „Seans dla Seniora to cotygodniowy cykl w kinie Luna – wyświetlamy najlepsze filmy w najlepszej cenie (bilet za 10 zł) dla Seniorów. Zapraszamy na kawę w naszym bufecie przed seansem w promocyjnej cenie 3 zł!”.

Redakcja info50plus.pl zaprasza do nadsyłania pod adres: redakcja@info50plus.pl informacji o zniżkach i ulgach dla seniorów.

Informacje o kinie Luna

Pierwszy seans w kinie Luna odbył się 22 lipca 1962 r. Od tej pory Luna przyciąga kolejne rzesze wiernych widzów, skupiając wokół siebie lokalną społeczność. Edukuje i inspiruje. Wyznacza trendy. Jest wyjątkowym punktem na mapie Warszawy, dzięki swojej atmosferze, którą tworzą: historia, położenie, wnętrze i pracujący w nim ludzie. Od lipca br. kinem zarządza spółka Projekt Kino.

Luna ma świetną lokalizację, znajduje się w samym sercu miasta, obok Pl. Zbawiciela – nowego centrum życia towarzyskiego Warszawy. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest doskonała komunikacja z każdego miejsca w Warszawie (obok stacji metra Politechnika i Trasy Łazienkowskiej).

Kino Luna jest kinem studyjnym, inicjującym projekty artystyczne, integrującym środowiska artystyczne oraz promującym kulturę niekomercyjną. Repertuar kina stanowią premiery i filmy artystyczne nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Oprócz działalności repertuarowej, kino organizuje, bądź jest gospodarzem licznych imprez i wydarzeń, m.in. przeglądów i festiwali filmowych, pokazów, spektakli, koncertów, spotkań z artystami, wernisaży, programów edukacyjnych oraz projektów dla dzieci. Kino na przestrzeni lat otrzymało szereg prestiżowych nagród, m. in. najbardziej pozytywnego kina w Warszawie (nagroda Gazety Wyborczej i Clear Channel).

Kino dysponuje dwiema salami kinowymi (304 i 347 miejsc).

Na wyposażenie kina składają się projektory cyfrowe BARCO (w tym jedyny w Warszawie projektor 4K) oraz tradycyjne projektory 35 mm i rzutniki multimedialne. Kino obsługuje system dźwiękowy Dolby Pro Logic.

Kino Luna jest członkiem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Art. Cinema C.I.C.A.E. oraz prestiżowej sieci kin Europa Cinemas.

Ciekawostka: Inspiracją dla nazwy kina był radziecki program kosmiczny – Łuna. Jedna z bezzałogowych sond kosmicznych wystrzelonych w ramach tego programu stała się pierwszym sztucznym satelitą Księżyca.

źródło: kinoluna.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ