Najlepszym miesiącem na rozpoczęcie diety jest październik. Jeśli poważnie myślimy o odchudzaniu i aktywnym stylu życia, lepiej nie zwlekać z tym do czasu postanowień noworocznych – radzą eksperci od zdrowego żywienia.

Jak wyjaśniają badacze z Cornell Food and Brand Lab, od października większość z nas może zacząć przybierać na wadze. Wynika to nie tylko ze zmiany pory roku i niższej aktywności fizycznej, ale również świąt, które sprzyjają przyrostowi masy ciała.

Eksperci podkreślają, że choć do lata wielu chętnym udaje się schudnąć, to pod koniec letnich miesięcy wracamy z urlopów z nadbagażem wagi, którego pozbycie się może zająć kilka miesięcy.

Badacze wskazują również, że w różnych częściach świata przyrost masy ciała, może przypadać na różne miesiące. Związane jest to z obchodami ważnych świąt, sprzyjających spotkaniom najczęściej przy stole.

– Przyrostowi masy ciała zdecydowanie sprzyja celebracja różnych świąt. I tak u Niemców występuje on w okresie Wielkanocnym, zaś w Japonii można zauważyć ten wzrost w czasie przypadającym na okres Złotego Tygodnia, który obchodzony jest w maju – wyjaśnia dr Brian Wansink.

Jednak okresem, w którym notuje się największy przyrost masy ciała, jest Boże Narodzenie i Nowy Rok.

– Zamiast zwlekać z utratą wagi do czasu postanowień noworocznych, warto pomyśleć o tym już w październiku. Jeśli nawet zdarzy nam się nieznaczny wzrost wagi, będzie nam zdecydowanie łatwiej pozbyć się mniejszej liczby kilogramów. W ten sposób możemy uniknąć znaczącego przyrostu masy ciała – podkreśla Brian Wansink.

Red. (źródło: PAP Life)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ