Pięć posiłków: na śniadanie – omlet z szynką i kolorową papryką, na II śniadanie – kisiel cytrynowy z jabłkiem suszonym, na obiad – grillowany schab z ryżem i surówką, na podwieczorek – mus czekoladowy z ananasem, a na kolację – sałatka z wędzonej makreli. Za około 50 zł dziennie wszystkie te potrawy zostaną dostarczone do domu lub biura. Wszystko dobrane w odpowiednich proporcjach i przy zbilansowaniu składników odżywczych, aby pozbyć się zbędnych kilogramów.

Do wyboru są diety, których łączna liczba kalorii nie przekracza 1000, 1200 lub 1500. Można również zamówić diety bardziej kaloryczne – 2000, 2500 czy 3000 kalorii. Osoby, które chcą oczyścić swój organizm, mogą skorzystać z diety oczyszczającej. Przygotowane są również specjalne diety sportowe, a także rozmaite diety tematyczne. Nie brakuje diet dla wegetarian czy osób, które zdecydowały się na wyeliminowanie ze swojego jadłospisu produktów zawierających gluten.

Zazwyczaj najkrótszy okres zamówienia to 5 dni, czyli bez weekendów. Niektóre firmy oferują też możliwość skorzystania z zestawu próbnego. Najczęściej dietę można zamawiać na tydzień, dwa, trzy, lub na cały miesiąc.

Z oferty firm cateringowych korzystają osoby w każdym wieku: 25-latkowie, 35-latkowie czy 50-latkowie. Główną grupę stanowią jednak osoby około 30 roku życia. Klienci, którzy po raz pierwszy korzystają z usług firm, mogą niekiedy porozmawiać z dietetykiem.

Dieta 1000 lub 1500 cal dostarczana przez 7 dni w tygodniu to koszt około 1300 zł miesięcznie. Klienci korzystający z usług firm oferujących diety z dostawą do domu decydują się zwykle na 1-2 miesięczną ofertę.

Catering dietetyczny jest stosowany przez osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy, a nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Przez ostatnie lata rynek tego typu usług bardzo się rozrósł, szczególne w dużych miastach. Choć taki sposób odżywiania jest dość kosztowny, rzesza zwolenników tzw. diety pudełkowej stale się powiększa.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ