Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów zaprasza na koncert kolęd z różnych stron świata zatytułowany „Non degu, non?” (Gdzie on jest, gdzie?). Występ odbędzie się w Warszawie w kościele św. Szczepana przy ul. Św. Szczepana 1 na Mokotowie w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 13.15. Wstęp jest bezpłatny. 

 

W repertuarze znajdują się kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w 10 językach – po polsku, czesku, ukraińsku, angielsku, francusku, hiszpańsku, baskijsku, grecku, rumuńsku i łacinie.

Łącznie wystąpią 3 Chóry:

Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów
Chór „Amo Libertatem” Gimnazjum nr 2 im. Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari z ul. Narbutta
Chór Kolegium Europejskiego w Natolinie

pod dyrekcją Katarzyny Marii Bonieckiej i Anny Waligóry-Tarnowskiej oraz przy akompaniamencie Artura Słotwińskiego na pianie cyfrowym!
Koncert poprowadzi Paweł Dąbrowski.

– Już sam tytuł koncertu brzmi intrygująco – zaczerpnęliśmy go z baskijsko/hiszpańskiej kolędy, w której narodzenie i złożenie w ubogim żłobie Jezusa zestawione jest z losami uchodźców przybywających do Europy głównie drogą morską – informuje Chór Kameleon.

– Postawione w tytule pytanie „Gdzie On jest? i dopełnione słowem „teraz” nie daje spokoju. Będziemy szukać na nie odpowiedzi już w niedzielę, 15 stycznia – zaprasza Chór Kameleon.

Data i adres:

15 stycznia, godz. 13.15, zaraz po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele św. Szczepana na Mokotowie w Warszawie – róg ulicy Narbutta i św. Szczepana.

Informacje o Chórze Kameleon:

Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów od 2005 do 2015 roku działał jako Chór Kameralny Akademii Leona Koźmińskiego. Od września 2015 roku jest oficjalnym Chórem Dzielnicy Mokotów pod auspicjami Młodzieżowego Domu Kultury Mokotów. Tworzą go mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Mokotowa, Polacy i obcokrajowcy, od licealistów przez studentów po osoby pracujące. Poziom wykonawczy Chóru został doceniony na konkursach w kraju i za granicą.

Kadra

KATARZYNA MARIA BONIECKA – dyrygent z wieloletnim doświadczeniem
w prowadzeniu chórów akademickich, młodzieżowych i dziecięcych, mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w Warszawie kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – dyrygentura chóralna, oraz specjalizacji pedagogicznej kształcenia słuchu, absolwentka Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej
w Bydgoszczy; twórca, dyrygent i kierownik artystyczny:
• Chóru Kameralnego „KameLeon” Akademii Leona Koźmińskiego (2005 r.-2015 r.),
• Międzynarodowego Chóru Kolegium Europejskiego w Natolinie (od 2006 r.)
• Chóru „Amo Libertatem” Gimnazjum nr 2 im. Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari w Warszawie (od 2001 r.)
• Chórów Społecznej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego (od 2013 r.)
Prowadzone przez nią Chóry otrzymały kilkadziesiąt różnych nagród na konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i lokalnych; Wieloletni nauczyciel Gimnazjum nr 2 im. KOWVM, aktywnie angażujący się w życie kulturalne dzielnicy i współpracujący ze społecznością Mokotowa; instruktor Młodzieżowego Domu Kultury Mokotów,laureatka Nagrody Burmistrza dzielnicy Mokotów; twórca licznych opracowań i kompozycji chóralnych wyróżnionych na konkursach.
Wielokrotna uczestniczka Seminariów dla Dyrygentów przy Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym oraz Kursu mistrzowskiego dla Dyrygentów Chóralnych z Pasi Hyökki na Festiwalu VocalEspoo w Finlandii.

ANNA WALIGÓRA-TARNOWSKA – mgr sztuki, mgr logopedii i audiologii, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunków: Edukacja artystyczna
w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – prowadzenie zespołów wokalnych
i wokalno-instrumentalnych oraz logopedii i audiologii, absolwentka Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Od lat związana z chóralistyką młodzieżową i dziecięcą, m.in. chór dziewczęcy „Puellae Sancti Pauli” w Bochni, chór „Ergo Cantemus!” II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, chór „Kantylena” III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, chór dziecięcy „Conquest of music” w Warszawie. Z chórem ” Kameleon” współpracuje od dwóch lat.
Od 2008 roku związana z Ogólnopolskim Programem Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” (jako dyrygent, a także prowadząca liczne warsztaty z emisji głosu dla chórów i dyrygentów). Obecnie pełni funkcję kuratora Programu na terenie województwa mazowieckiego.
Laureatka wielu konkursów chóralnych, wielokrotna uczestniczka seminarium dyrygenckiego przy Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym.

REPERTUAR

W repertuarze Chóru znajdują się utwory świeckie i sakralne z różnych epok, z przewagą poważniejszych i lżejszych kompozycji powstałych w XX i XXI wieku.
Chór ma na swoim koncie występy w Teatrze Muzycznym „Roma”, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie czy w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz szereg koncertów tematycznych w różnych kościołach, instytutach i ośrodkach kultury w Warszawie, Krakowie, Sopocie, powiecie olsztyńskim, Warnie w Bułgarii, Bratysławie na Słowacji i w Ołomuńcu w Czechach, jak i oprawę muzyczną uroczystości na Uczelni. Chór aktywnie włącza się w życie kulturalne stolicy. W ostatnich latach brał, między innymi, udział w centralnych obchodach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, w ramach ceremonii honorującej Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, prezentował się na Royal Lazienki Music Festival, w ramach „Nocy Pragi” i „Wiosny Chórów na UW”, Mokotowskim Festiwalu Edukacji Kulturalnej, Święcie ulicy Belgijskiej i Święcie ulicy Narbutta.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ