Rabaty na ofertę turystyczną w najbliższy weekend w takich usługach, jak noclegi, muzea i restauracje. Swoje ceny o połowę obniży ponad ponad 450 punktów – to akcja Polskiej Organizacji Turystycznej „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki szacują, że liczba turystów, którzy wykorzystają zniżkę wyniesie ok. 100 tys. W ubiegłym roku w pilotażowej akcji z oferty skorzystało 60 tys. osób.

W akcji chodzi przede wszystkim o to, aby promować wypoczynek w Polsce oraz zachęcać rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym. „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” ma też zachęcić Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu i zwiedzania Polski, poznawania jej turystycznego potencjału.

Turyści, którzy w trakcie trwania akcji planują odwiedzić kilka miast w Polsce, mogą wybrać weekendową propozycję PKP Intercity, umożliwiającą wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Z oferty będzie można skorzystać od 31 marca (od godz. 17.00) do 3 kwietnia (do godz. 06.00).

Zgodnie z regulaminem, oferowana usługa lub kategoria usługi musi być realizowana za cenę niższą o co najmniej 50 proc. w stosunku do ceny regularnej na usługę główną. Zdecydowana większość ofert nie jest limitowana. Z usługi może korzystać każdy chętny. Ograniczeniem może być jedynie pojemność obiektu wynikająca z obiektywnych przyczyn, a sposób korzystania z usługi nie różni się w żaden sposób od korzystania z usługi w innymi niepromocyjnym terminie – informują organizatorzy.

Jak przekonują, w Polska jest bogata w atrakcje turystyczne. To 50 tys. szlaków turystycznych, ponad 18 tys. rowerowych, ponad 800 muzeów, 145 parków krajobrazowych i narodowych oraz 14 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ