Tokarz we Francji może zarobić 11 euro za godzinę, tynkarz w Belgii – 14, a monter mebli kuchennych w Niemczech nawet 15 euro. Stawki miesięczne wahają się od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro.  

Na europejskim rynku pracy nie brakuje ofert pracy sezonowej. Jest także dużo propozycji dla wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem. Co więcej na mapie europejskich ofert pracy, jako nowy kierunek, pojawiła się Islandia.

Okres wakacyjny sprzyja powstawaniu nowych miejsc zatrudnienia w przetwórstwie, hotelarstwie i gastronomii, a także w branży budowlanej. Można wykorzystać ten czas i znaleźć dobrze płatną pracę za granicą, a wcześniej skorzystać ze wsparcia renomowanej agencji zatrudnienia. Oto przykłady sezonowej pracy za granicą:

SEZONOWE OFERTY PRACY ZA GRANICĄ
Kraj Stanowisko/rodzaj pracy Godzinowe wynagrodzenie brutto (w euro)
FRANCJA Malarz od 9,67
Regipsiarz od 9,67
Cieśla szalunkowy 10 – 10,63
Spawacz/spawacz monter 9,67 – 10,50
Operator CNC tokarz od 11,25
BELGIA Tynkarz od 14,12
Kafelarz od 14,12
Pakowacz od 11,69
ISLANDIA Pracownik do rozbiórki betonu od 11,27
Pracownik ziemny/ brukarz od 11,27
Cieśla szalunkowy od 12,32
NIEMCY Opiekunka 8,5 – 9
Bagażowy od 10,55
Monter mebli kuchennych od 15
Brygadzista od 10
Źródło: Work Service Express, Work Service International
– Okres wakacyjny sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy w całej Europie. To dobry moment, aby podjąć pracę za granicą i dodatkowo zarobić, szczególnie, że stawki w Niemczech, Belgii czy Francji mogą być nawet trzykrotnie lub czterokrotnie wyższe niż w Polsce. Osoby, które podejmą pracę za granicą mogą uzyskać zarobki od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro na rękę, miesięcznie. Oprócz atrakcyjnych zarobków, pracownik może liczyć na premię na zakończenie zlecenia, dodatkowe wynagrodzenie za znajomość języka, a także zakwaterowanie czy zwrot kosztów dojazdu. Co więcej pojawiają się ciekawe kierunki wyjazdu, bo pracę można podejmować choćby w Islandii, która do tej pory kojarzona była głównie z kierunkiem wyjazdów wakacyjnych – podsumowuje Marek Truskolaski, Prezes Zarządu Work Service Express.

Zagraniczne oferty pracy

Z analiz spółek z Grupy Work Service wynika, że najwięcej ofert zatrudnienia jest w sektorze budowlanym, ale pracy nie brakuje także w innych branżach. Poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy, a także osoby bez doświadczenia zawodowego. Zatrudnienie we Francji czy Belgii znajdą malarze, tynkarze, regipsiarze, cieśle szalunkowi, ale także spawacze i tokarze. W Islandii można znaleźć zatrudnienie przy rozbiórce konstrukcji betonowych, układaniu kostki brukowej, zalewaniu fundamentów i pracach ziemnych. W Niemczech pracę znajdą opiekunki do dzieci i osób starszych, a także monterzy mebli kuchennych i bagażowi na lotnisku.

Wymagania wobec kandydatów

Aby uzyskać zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy trzeba spełnić określone warunki. Najważniejszym kryterium jest kilkuletnie, udokumentowane doświadczenie zawodowe. W zależności od rodzaju pracy potrzebne będą również przynajmniej komunikatywna znajomość języka, a także zaangażowanie i motywacja do pracy. Im bardziej specjalistyczne zajęcie, tym wyższe kwalifikacje i konkretne umiejętności są wymagane. U osoby, która będzie chciała zatrudnić się jako spawacz czy operator CNC/tokarz mile widziane będą certyfikaty i inne dokumenty potwierdzające konkretne umiejętności. W pracach budowlanych ważna jest także kondycja fizyczna. Na rynku dostępne są oferty kilkumiesięczne, ale cześć propozycji daje możliwość zatrudnienia na stałe w danym kraju.

Z tymczasowych ofert pracy za granicą w okresie wakacji najczęściej korzystają osoby młode i mobilne, które są dopiero na początku swojej drogi zawodowej. Dla wielu z nich wyjazd na saksy to jednorazowa przygoda, ale coraz częściej stanowi również początek długotrwałej emigracji. Dlatego szukając pracy warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa agencji zatrudnienia, która nie tylko posiada dostęp do aktualnych i najlepszych ofert pracy, ale także dopełnia wszystkich formalności. Jednak co najważniejsze gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia i wynagrodzenia, a przy tym oferuje opiekę rezydentów i pomoc prawną – zwraca uwagę Marzena Zacharasiewicz, Senior Project Manager w Work Service International.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ