Kiedy zaczynasz poszukiwanie nowej pracy, nie wiesz ile czasu ten proces może potrwać. Jeśli długo nic nie wynika z twoich starań, motywacja do dalszego działania zaczyna spadać. To moment, w którym nie możesz odpuścić i musisz zacząć działać jeszcze bardziej intensywnie.  Najważniejsza jest wytrwałość. Jak zatem motywować się do kontynuowania poszukiwań?

Zadbaj o dobry początek dnia – czy wiesz, że pierwsze 30 minut po przebudzeniu jest kluczowe dla całego twojego dnia? To o czym myślisz i jakie działania podejmiesz w tym czasie są kluczowe dla twojej wydajności przez resztę dnia. Dlatego ustaw budzik chwilę wcześniej, pozwól sobie na to, aby nie spieszyć się przez pierwsze pół godziny po przebudzeniu. Spokojnie przygotuj się do pracy i idź na krótki spacer, aby zaczerpnąć świeżego powietrza o poranku.

Wyznaczaj codzienne cele – jeśli danego dnia nie masz pilnych spraw do załatwienia, zaczynasz tracić koncentrację i dzień staje się zupełnie bezproduktywny. Wyznaczanie sobie celów pomoże ci skupić uwagę na ważnych sprawach i da poczucie, że nie tracisz czasu. Pozwoli też pozytywnie patrzeć w przyszłość. Niech twoje cele będą osiągalne, mierzalne, realistyczne. Pamiętaj, aby cieszyć się z każdego osiągniętego celu. Nawet jeśli to tylko drobnostka.

Zadbaj o odpowiednie warunki pracy – otoczenie, porządek na biurku, ograniczenie zewnętrznego hałasu. To niezwykle ważne, aby miejsce, z którego szukasz pracy było przyjazne i pozwalało ci się skupić na przygotowywaniu kolejnych dokumentów aplikacyjnych, ale też dawało poczucie swobody.

Dobrze się odżywiaj – może się to wydawać banalne, jednak najczęściej zapominamy o tych właśnie najprostszych, najbardziej oczywistych sprawach. Jak mówi znane porzekadło „w zdrowym ciele zdrowy duch”, dlatego jedz dużo warzyw i owoców, ogranicz spożycie alkoholu i niezdrowych produktów spożywczych. Staraj się też unikać fast foodów.

Zbuduj grupę wsparcia – znajdź wśród swoich znajomych osoby, które także szukają pracy. Razem możecie się wspierać i motywować. Zaproponuj regularne spotkania, w czasie których będziecie mogli wymieniać doświadczenia, udzielać sobie rad czy przekazywać ciekawe ogłoszenia o pracę, na które trafiliście.

Ciesz się procesem – potraktuj poszukiwanie pracy jako przygodę. Jeśli już podjąłeś decyzję o zmianie, myśl o niej jako szansie na dalszy rozwój. Nawet jeśli proces się przeciąga nie załamuj rąk, tylko wykorzystaj go na ponowne określenie swoich zawodowych celów, zastanowienie się w czym jesteś naprawdę dobry i co chciałbyś robić w życiu. To twój moment!

Pamiętaj też, że na każdym etapie poszukiwania pracy powinieneś oczekiwać odpowiedzi. Jeśli wysyłasz kolejne CV, ale nikt nie zaprasza cię na spotkania, pokaż komuś swoje dokumenty. Może są źle sformułowane lub niedostosowane do branży, w której chcesz znaleźć zatrudnienie? A może chodzisz, na spotkania, jednak nic z nich nie wynika? Przeanalizuj swoje rozmowy, zastanów się gdzie leży problem i postaraj się go naprawić, lepiej przygotować do kolejnych spotkań. Dzięki temu brak motywacji nie dopadnie cię zbyt szybko.

Red. (źródło: monsterpolska.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ