Ok. 2 mln osób skorzystały dotąd z programu 75 plus, czyli darmowych leków dla seniorów. Seniorzy otrzymali ok. 16 mln opakowań bezpłatnych leków – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Seniorzy to powiększająca się grupa społeczna. Obecnie osób w wieku senioralnym, czyli takich, które ukończyły 60 lat, jest w Polsce niecałe dziewięć milionów, ale w perspektywie lat liczba ta będzie nieustannie wzrastać. Przewidujemy, że seniorzy będą stanowić nawet 40 proc. polskiego społeczeństwa. Dlatego polski rząd realizuje szereg programów, które mają udzielić bezpośredniego, konkretnego wsparcia tej grupie społecznej – podaje resort zdrowia.

Jak informuje, funkcjonuje program Senior Plus, rozpisany na lata 2015-2020.

– Jest on skierowany m.in. do jednostek samorządu terytorialnego i jest to program bezpośredniego wsparcia finansowego, które ma służyć uruchamianiu dziennych domów seniora: senior Plus i klubów seniora. W Polsce jest obecnie 120 takich placówek – mówi rzecznik prasowy ministerstwa.

Przypomina też, że rząd prowadzi kampanię „Bezpieczny i aktywny senior”, którą zainaugurowano w 2016 r. Kampania ma podnosić świadomość społeczną związaną z potrzebami seniorów, a zaangażowane są w nią m.in. ZUS i TVP.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ