W przypadkach pogorszenia sytuacji zawodowej, rezygnacja z wypoczynku bywa najczęściej wskazywana przez badanych. Za to w przypadku dodatkowego dopływu gotówki, największy odsetek badanych wskazuje, że przede wszystkim udałby się na urlop – wynika z badań agencji SW Research.

Ankietowani wykazują przywiązanie do odpoczywania w kraju. Rejony na terenie Polski wybierane są najczęściej na wolny weekend przy nielimitowanej ilości dostępnej gotówki. W przypadku wolnych dwóch tygodni, najczęstszą wybieraną destynacją jest Morze Bałtyckie.

Częstsza destynacja urlopowa to Polska niż inne kraje, a najpopularniejsze miesiące na wypoczynek to miesiące letnie (od maja do września).

Co piąty wybiera letnie wakacje za granicą, a co dziesiąty zimowe ferie poza krajem. W sezonie letnim popularniejsza jest Polska. Wybiera ją 37 proc. badanych, za to zimą mniej popularny jest nasz kraj – wybiera go 8 proc. ogółu.

Najpopularniejsze w sezonie letnim miejsca wyjazdów poza granicami Polski to Grecja, Włochy, Hiszpania oraz Chorwacja. W sezonie zimowym popularniejsze są Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania oraz Egipt.

Najczęstsze przyczyny wybierania wakacji za granicą to chęć zobaczenia ciekawych miejsc poza granicami naszego kraju oraz gwarancja ładnej pogody.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ