„Seniorzy z energią” to nowy program, którego celem jest aktywizacja osób starszych. Ma skłaniać je do podejmowania intelektualnych wyzwań, uczestnictwa w wykładach uniwersytetu trzeciego wieku, a także w zajęciach, które poprawiają ich aktywność ruchową i sprawność fizyczną.

Program zakłada ułatwienie dostępu do opieki medycznej osobom starszym, profilaktykę prozdrowotną i zachęcanie do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym w swoim regionie. Realizowany jest pilotażowo w 6 gminach województwa pomorskiego: Kępicach, Łebie, Nowej Karczmie, Nowym Dworze Gdańskim, Pelplinie i Skarszewach. W ramach projektu będą zorganizowane Gminne Dni Seniora, podczas których odbędą się zajęcia z instruktorami fitness, badania i konsultacje medyczne, a także wykłady oraz warsztaty dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przed oszustami, prowadzone we współpracy z policją.

Od 16 października w miejscowościach objętych programem przez 10 tygodni regularnie odbywać się będą m.in. zajęcia ruchowe dla seniorów, zachęcające do codziennej aktywności. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji i zdrowia, ale również integracja lokalnej społeczności osób starszych.

– Seniorzy, choć mają duże pokłady energii, potrzebują bodźca, który umożliwi im ponowne aktywne uczestnictwo w życiu społeczności. Dlatego zaproponowaliśmy warsztaty, szkolenia i koła zainteresowań z różnych dziedzin. Policja wyjaśni m.in. jak ustrzec się przed oszustami, trenerzy pokażą, jak najlepiej zadbać o własne zdrowie i utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Natomiast nasi konsultanci przekażą kilka dobrych rad dotyczących oszczędzania i zachęcą do zamiany nawyków podczas korzystania z energii elektrycznej – wyjaśnia Jarosław Dybowski, prezes Energa Obrót SA.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ