Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oczekiwane trwanie życia w regionie Europejskim będzie wynosiło co najmniej 75 lat, a zdrowie ludzi 65+ będzie ulegało stałej poprawie, przedłużając okres zdrowego starzenia się poprzez zmiany stylu życia i przyjazne środowisko.

W celu wdrażania strategii aktywnego i zdrowego starzenia się Światowa Organizacja Zdrowia zainicjowała szereg programów i działań, jak np.:

  • wsparcie udzielane przez WHO partnerskim i wielosektorowym działaniom na rzecz aktywnego i zdrowego starzenia się, podejmowanych razem z organizacjami międzyrządowymi skupiającymi wolontariuszy pozarządowymi, skupiającymi wolontariuszy;
  • działania wspierające zdrowy styl życia i aktywne starzenie się;
  • rozwój badań i rozwój polityk służących pozyskiwaniu i rozpowszechnianiu wiedzy na temat czynników sprzyjających zdrowemu starzeniu.

Oto raport prezentujące działania inicjowane w ostatnich latach, jak również wnioski płynące z doświadczeń związanych z wdrażaniem programów na rzecz zdrowego starzenia się:

Strategie_aktywnego_i_zdrowego_starzenia

Print Friendly, PDF & Email

1 KOMENTARZ

  1. Jesteście głupi. Nie ma czegoś takiego jak zdrowe starzenie się. Starzenie się jest chorobą z którą nalezy walczyć. Dotychczas możliwości walki były zerowe, dlatego ktoś wymyślił sobie jak łatwiej pogodzić się z nieuchronnym. Ale czasy się zmieniają i wszystko przed nami. A dla Redakcji propozycja – może tak ukujcie termin „zdrowe umieranie na raka”? Pozdrawiam, Witold Konopiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ