8 Czerwca br. w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie, odbyły się IV Mazowieckie Spotkania z Ekonomią Społeczną. Konferencja odbywała się na III poziomie Centrum Handlowego i połączona była z Targami Podmiotów Ekonomii Społecznej.  W trakcie imprezy Mazowiecką Marką Ekonomii Społecznej po raz kolejny uhonorowano Stowarzyszenie Aktywny Senior z Mławy.

Oba wydarzenia realizowane były w ramach projektu „Koordynacja Ekonomii Społecznej na Mazowszu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Organizatorem konferencji i targów jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej z siedzibą w Warszawie.

W trakcie wydarzenia, wręczone zostały wyróżnienia Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2018 dla najlepiej funkcjonujących podmiotów Ekonomii Społecznej na Mazowszu.

Wyróżnienie jest wyrazem dbałości o stałe umacnianie rangi i wizerunku tych podmiotów, które dostarczają dobrej jakości usług publicznych oraz działają na rzecz rozwoju lokalnego, przywracając tym samym godność i niezależność ekonomiczną ludziom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym – informują organizatorzy.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, już po raz drugi zostało uhonorowane tym wyróżnieniem. Uhonorowanie Marką Ekonomii Społecznej 2018 z rąk członka zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc i dyrektora MCPS w Warszawie Artura Pozorka odebrali członkowie zarządu Stowarzyszenia AS.

Na konferencji i targach nie zabrakło także Seniorów ze Stoiskiem AS’a, gdzie prezentowane było rękodzieło artystyczne tworzone w Centrum Aktywnego Seniora. Nie zabrakło także naszego Skrzata Helpika, który jest już w blisko 30 tysiącach domów w Polsce i za granicą.

Obecnie Stowarzyszenie Aktywny Senior z Mławy zrzesza około 8000 członków z regionu północnego Mazowsza i pozostałej części Polski, a czynnie z usług Centrum Aktywnego Seniora w Mławie korzysta około 2000 osób miesięcznie – Seniorów, którzy chcą aktywnie spędzać i korzystać ze wsparcia materialnego i rzeczowego.

Co tydzień z bezpłatnych obiadów w ramach akcji „Zawieszony Obiad” wydawanych przez Restaurację Gary Babci Krysi, będącej częścią Stowarzyszenia AS, korzysta około 400 osób. Dodatkowo Seniorzy mogą liczyć na comiesięczne wsparcie finansowe, rzeczowe w tym zakupy leków oraz szereg aktywności współfinansowanych przez Stowarzyszenie.

Warto przy tej okazji zaznaczyć, iż Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS jako jedyne z regiony miasta i powiatu i regionu mławskiego otrzymało to zaszczytne wyróżnienie i jest jednym z najprężniej rozwijających się organizacji pozarządowych na Mazowszu w tym także podmiotów Ekonomii Społecznej.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ