Jesienne wyjazdy na wypoczynek w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Słońce świeci wtedy łagodniej, turystów jest mniej, a do tego wiele hoteli i biur podróży oferuje dla osób 50 plus oraz dla seniorów bardzo atrakcyjne ceny. 

Złota polska jesień potrafi zachwycić kolorami, ciszą i spokojem z dala od miast. O tej porze roku szczególnie piękne są Polskie góry, zarówno niższe Góry Świętokrzyskie jak i łagodne i malownicze Bieszczady, a także Beskid Sądecki, Żywiecki, Śląski, Pieniny, Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Stołowe oraz najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat – Tatry.

Ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty i biura podróży oferują we wrześniu i w październiku bardzo atrakcyjne ceny – często niższe o 20, 30 a nawet 40 proc. od cen oferowanych w lipcu i sierpniu. Wiele ofert jest skierowanych do osób 50 plus oraz dla seniorów. Warto przejść się do najbliższego biura podróży lub samemu poszukać w internecie promocyjnych ofert.

Na jesienny wyjazd w góry trzeba się przygotować – jeśli zamierzamy chodzić na górskie wycieczki, warto zadbać o kondycję – poćwiczyć, potruchtać, rozciągnąć mięśnie. Jeśli na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia, to nawet jeśli przed wyjazdem trochę ćwiczyliśmy, w pierwszych dniach urlopu wybierajmy łatwe i krótkie trasy. Zobaczymy wtedy, jak nasz organizm będzie reagował. Jeśli okaże się, że mamy więcej siły, możemy spróbować trochę trudniejszych i dłuższych tras.

Na jesienny wyjazd w góry trzeba spakować ciepłą kurtkę, najlepiej przeciwdeszczową, czapkę, ale też i lżejsze ubrania, aby na spacery czy na trasy górskie móc ubierać się „na cebulkę”.

Jesienne dni spędzone w górach dostarczą niezapomnianych wrażeń, a dzięki promocyjnym cenom, wyjazd będzie znacznie tańszy niż w lipcu czy w sierpniu.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ